FİXBİLET.COM GİZLİLİK POLİTİKASI

TATİL REHBERİ TURİZM VE TİCARET İTHALAT İHRACAT A.Ş Bilişim Turizm Seyahat Acentası ve Tic. A.Ş (Bundan böyle "Fixbilet.com" olarak anılacaktır.), kullanıcı ve üye bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine önem göstermekte ve gerekli tedbirleri almak için elinden gelen gayreti göstermektir. İşbu Gizlilik Politikası, Fixbilet.com ile yaptığınız alışverişlerde vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenlik ve gizliliğine ilişkin politikaları ve uygulamaları açıklamaktadır. Fixbilet.com'u kullanarak, gizliliğe ilişkin yükümlülükleri peşinen kabul beyan ve taahhüt etmektesiniz. Ayrıca, Fixbilet.com'un kişisel bilgilerinizin işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen şekilde Fixbilet.com, Servis Sağlayıcı ve Hizmet Sağlayıcı firmalar tarafından toplanmasını ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.

Kullanıcı/Üye'ye ait kişisel bilgiler, ad-soyad, adres, telefon numarası, e-posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir. Fixbilet.com tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Web Sitesi üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler, Fixbilet.com ve iş birliği içinde olduğu kişiler tarafından kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma, kişiye özel paket / teklifler sunma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

İşbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini Fixbilet.com'un işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Aşağıda belirtilen durumlarda Fixbilet.com, işbu gizlilik politikası ve şartları hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ve/veya üyelerine ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir.

Bu durumlar;

  • Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma zorunluluğu
  • Fixbilet.com çalışanları, müşterileri veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma
  • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesinin ve
  • Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerdir.

Fixbilet.com, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Fixbilet.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın Web Sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Fixbilet.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Web Sitesi'ni kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizi Fixbilet.com, Servis Sağlayıcı ve ona bağlı şirketlerin, ortak ve acentaların sağlamış olduğu diğer ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek ya da mevcut ürünlerimiz, hizmetlerimizin satışı ve kampanya duyurularımızı iletmek amacıyla kullanabiliriz.

Kullanıcılar, ürünler hakkında bilgi veren bültenleri veya e-postaları almak istemiyorlarsa, e-postanın alt kısmında yer alan "bülteni almak istemiyorsanız tıklayın" bağlantısını tıklayarak e-posta listesinden çıkabilirler.

Alışveriş sırasında kullanılan Kredi kartı bilgileriniz ise siteden bağımsız olarak şu anda mevcut en güvenli kredi kartı ödeme sistemi olan 3D Secure sistemiyle şifrelenip bankalara ulaşır. Bu bilgiler direkt olarak bankaların sunucularından geçtiği için bankalar haricinde ne bizim ne de üçüncü kişiler tarafından hiçbir şekilde görüntülenemez, saklanamaz ve depolanamaz. Dilerseniz bir sonraki satın alma işlemlerini kolaylaştırmak için Web Sitesi üzerinden PCI DSS sertifikalı kurumların sunduğu güvenli altyapı aracılığıyla banka / kredi kartı bilgilerinizin saklanmasını sağlayabilirsiniz. PCI DSS sertifikasına sahip ve BDDK tarafından lisanslanan Kart Saklama Hizmetleri altyapısıyla, banka / kredi kartlarında bulunan bilgiler, Kimlik Doğrulama (Authentication) ve Yetki (Authorization) adımlarını kolaylaştırarak, banka / kredi kart sahiplerine güvenli ve kolay bir ödeme aracı kullanma imkanı sağlamaktadır.

Fixbilet.com'un size en iyi şekilde hizmet sunabilmesi için, isim, soy-isim, kimlik belge numarası, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, talep edilen ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.

Bu bilgiler; kimlik doğrulama ve kayıt oluşturulması, rezervasyon ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve bazı istatistiklerin yapılması amacı ile kullanılacaktır ve iletme esnasında şifrelenerek ‘'Secure Sockets Layer'' (SSL) teknolojisi ile korunacaktır. SSL'den faydalanabilmek için tarayıcınızın SSL'i destekliyor olması ve SSL seçeneğinizin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. Kişisel verilerin toplanması ve işlenmesine ilişkin hükümler, kişisel verilerin silinmesini talep etme gibi kullanıcı hakları ve bu talepleri iletme yöntemleri "Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni"nde belirtilmiştir.

Fixbilet.com, kullanıcılar ve kullanıcıların Web Sitesi'ni kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir web sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten veya epostasından veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve Web Sitesi'nde çıkabilecek sorunların ivedilikle giderilebilmesi için Fixbilet.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Fixbilet.com, işbu Gizlilik Politikası'nı güncellemek suretiyle her an değiştirebileceğinden; Kullanıcı ve üyelerin güncel şartları kontrol etmek için bu sayfayı belli aralıklarla ziyaret etmesi gerekmektedir.

İşbu Gizlilik Politikası, Fixbilet.com Kullanım Şartları ile birlikte bir bütündür, birlikte yorumlanmalıdır.

Her türlü sorunuz için; [email protected] adresinden veya canlı destek üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

TATİL REHBERİ TURİZM VE TİCARET İTHALAT İHRACAT A.Ş 

Küçükbakkalköy Mah. Ali Ay Sok.  No:2 Kat:4  Daire:10 Atayol Plaza Ataşehir/İstanbul

TEL : 0850 430 4 430