Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon İade

AnadoluJet Uçak Bileti İptali, Değişikliği ve Açığa Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

AnadoluJet bilet iptali ve değişikliği nasıl gerçekleştirilir?

AnadoluJet’in , Covid19 salgını sebebiyle yayınladığı bilet iptal, değişiklik işlemleriyle ilgili olan duyuruya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.anadolujet.com/tr/kurumsal/haberler-ve-duyurular/koronavirus-kaynakli-yurt-ici-ve-kuzey-kibris-yolcularimiza-taninan-ilave-haklar

Not: Anadolu Jet uçak bileti iptali işlemleriniz için 444 2 538 'i arayabilirsiniz.

Biletinizi fixbilet.com üzerinden satın aldıysanız iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığımız son duyurumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.fixbilet.com/iletisim

AnadoluJet, uçak bileti iptali ve değişiklik işlemlerini, aldığınız biletin sınıfına göre düzenlemiştir.

Aşağıda Standart, EkstraJet, KonforJet sınıfının bilet iptal ve değişiklik şartlarını görebilirsiniz.

AnadoluJet Standat Sınıfı İçin Bilet Değişikliği ve İptali

Standart sınıfında, uçuşunuza son 2 saat kala biletinizin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 150 TL gibi bir cezai işlem söz konusudur ve değişiklik yapmak istediğiniz biletle satın aldığınız bilet arasında fiyat farkı bulunuyorsa bu ücret farkı da sizden temin edilecektir. Ayrıca işlem ücreti olarak da tarafınızdan 15 TL talep edilecektir. Biletiniz F, U, V, W, P sınıflarından herhangi birine aitse iade ve iptal işlemi uygulanmamaktadır. Uçuşun başlamasına 12- 2 saat kala yapılması istenen değişikliklerde 100 TL cezai işlem tutarı bulunmaktadır. Servis ücreti ise tarafınıza yine 15 TL olarak yansımaktadır. Değiştirmek istediğiniz bilet ile mevcut bilet arasında sınıf farkı bulunuyorsa tarafınızdan sınıf farkı tahsil edilirken, sınıf farkı ücreti size iade edilmemektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldıysa bilet üzerinde yapacağınız değişiklik 100 TL olarak tahsil edilecektir. İptal iade koşullarını ise şöyle sıralayabiliriz; Uçuşunuza 12 saat kalmış ise biletinizi iptal ettirme hakkınız bulunmamaktadır. İptal ve iade işlemlerinde yolculara yalnızca havaalanı vergisi iade edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir zaman varken biletinizi iptal ettirmek isterseniz 100 TL gibi bir cezai işlem söz konusudur ve biletiniz F, U, V, W, P sınıflarından herhangi birine aitse iade ve iptal işlem ödemesi yapılmamaktadır.

AnadoluJet EkstraJet Sınıfı İçin Bilet Değişikliği ve İptali 

EkstraJet sınıfında, uçuşunuza son 2 saat kala satın aldığınız biletin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 100 TL gibi bir cezai işlem söz konusudur ve servis ücreti olarak 15 TL talep edilmektedir. Uçuşunuzun başlamasına 2- 12 ve 12 saatten daha fazla bir süre kala yapılması istenen değişikliklerde 50 TL cezai işlem tutarı, servis ücreti olarak da tarafınızdan 15 TL tahsil edilmektedir. Uçuşun başlamasına 0-2 saat kala yapılan iptal iade talepleri, kabul edilmemektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla kaldığı durumlarda iptal talebi isterseniz, 100 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca biletiniz F, U, V, W, P sınıflarından herhangi birine aitse iade ve iptal işlem talepleri kabul edilmemektedir.

AnadoluJet KonforJet Sınıfın İçin Bilet Değişikliği ve İptali

KonforJet sınıfında, uçuşunuza son 2 saat kala biletinizin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz, ödemeniz gereken 100 TL gibi bir cezai işlem ve 15 TL tutarında bir servis ücreti söz konusudur. Ayrıca değişiklik yapmak istediğiniz biletle satın aldığınız bilet arasında fiyat farkı bulunuyorsa bu ücret farkı da sizden temin edilirken sınıf farkı iadesi de yapılmamaktadır. Uçuşunuza 2 saatten fazla bir süre kala satın aldığınız biletin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz sizden herhangi bir cezai işlem tutarı istenmeyecektir fakat servis ücreti olarak 15 TL talep edilmektedir. Uçuşun başlamasına son 2 saat kala yapılan iptal iade talepleri, kabul edilmemektedir. Uygulanan iptal iade işlemlerinde ise yalnızca havaalanı vergisi size iade edilmektedir. Uçuşa 2 saatten fazla bir süre kaldığı zaman yapılan iptal iade işlemleri için ise herhangi bir cezai işlem tutarı talep edilmemektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız