Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Uçuş

Economy Class Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Türkçe karşılığı “ekonomi sınıfı” olan Economy Class, havayolu firmaları arasında en fazla kontenjanı bulunan uçuş sınıfıdır. Ekonomik fiyatlarla seyahat etmek isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bu uçuş sınıfı, promosyonlu ve kampanyalı uçak biletlerini de kapsamaktadır.

Economy Class’ta seyahat edecek bir kişinin, uçuş saatinden en az 2 saat önce havaalanında hazır bulunması gerekmektedir. Online Check-in yapıldığı takdirde ise uçuş saatinden en az 1 saat önce havaalanına gidilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca resmî tatiller ve bayramlarda yaşanabilecek yoğunluklar göz önüne alınarak, havaalanına erkenden gidilmesi faydalı olacaktır.

Economy Class uçuşlarında, seyahat sürelerine ve havayolu firmalarına göre değişebilen yiyecek ve içecek hizmetleri bulunmaktadır. Başta Türk Hava yolları, tüm iç ve dış hat uçuşlarında ücretsiz yiyecek ve içecek hizmeti verirken bazı hava yolu firmaları belirli bir ücret karşılığında bu hizmeti sunmaktadır. Ayrıca film izlemek veya müzik dinlemek isteyen yolcular için ücretsiz kulaklık hizmeti de verilmektedir.

Türk Hava Yolları Economy Class uçuşlarında, her yolcunun 15 kg kargo bagajı ve 8 kg kabin bagajı hakkı bulunmaktadır. Ayrıca havayolu şirketleri  Economy Class uçuşlarında, yolculara konforlu bir uçuş deneyimi sunabilmek adına koltuk aralıklarını  geniş (79 cm) tutmaktadır. Belirli derecelerde ayarlanabilen, ayak ve baş desteği bulunan koltuklarda aynı zamanda, eğlence sistemi, USB ve kulaklık girişi, elektrik kaynağı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız