Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Bagaj

El Bagaj Hakkı: Boyut ve Ağırlık Sınırı

Yolcuların uçağa girerken yanlarında taşıyabildikleri bagaj türüne el bagajı veya kabin bagajı denir. El bagajının uçak kabininde taşınabilmesi belirli bir bagaj hakkı mevcuttur. El bagaj hakları, tercih edeceğiniz hava yolu firmasına göre farklılık gösterebilmektedir.

Hava yolu firmalarının belirlediği ücretsiz el bagajı kuralları şu şekildedir:

Turkish Airlines El Bagajı Hakkı

Türk Hava Yolları’nı tercih eden Economy Class yolcularının el bagaj hakkı, 23*40*55 cm ölçülerinde ve max. 8 kilogram ağırlığında olacak şekilde bir adet kabin boy bagajıdır. Türk Hava Yolları Business Class yolcularına ise 23*40*55 cm ölçülerinde ve max. 8 kilogram ağırlığında iki adet kabin boy bagaj hakkı sağlanmıştır.

Pegasus (Flypgs) El Bagajı Hakkı

Pegasus’un yurt içi ve yurt dışı seferlerini kapsayan süper eko, eko ve avantaj sınıfı yolcularının el bagaj hakkı; max. 8 kilogram ağırlığında, 23*40*55 cm ölçülerinde bir adet el bagajı iken, business flex sınıf yolcularının; 12 kilogram ağırlığında, 23*40*55 cm ölçülerinde bir adet el bagaj hakkı bulunmaktadır.

Anadolu Jet El Bagaj Hakkı

Anadolu Jet yurt içi ve yurt dışı seferlerinde, el bagajı limiti standart; 23*40*55 cm ölçülerinde ve 8 kilogram ağırlığında bir adet el bagajıdır.

Onur Air El Bagajı Hakkı

Onur Air yolcularının el bagajı hakkı; 8 kg ağırlığında ve 25*45*56 ölçülerinde olacak şekilde, 1 adet kabin boy bagaj olarak belirlenmiştir.

Sun Express El Bagajı Hakkı

Sunexpress yurt içi ve yurt dışı seferlerinde, el bagajı hakkı; 23*40*55 cm ölçülerinde ve 8 kilogram ağırlığında bir adet el bagajı olarak belirlenmiştir.

Atlasglobal El Bagaj Hakkı

Atlasglobal yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında, el bagaj hakkı standart; 25*45*56 cm ölçülerinde ve 8 kilogram ağırlığında olacak şekilde bir adet kabin boy bagajdır.

Spor malzemeleri ve müzik aletlerinde ise 75 kilograma kadar izin verilebilmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız