Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Esvatini (Svaziland) Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Esvatini Vize Talep Ediyor Mu?

Esvatini’yi ziyaret edecek Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi T.C vatandaşları, pasaport türü fark etmeksizin 30 günlük seyahatlerde vizeden muaftır. Fakat ülkeye girebilmek için sınırda 30 günlük harçsız vize alınmalıdır. 30 günden daha uzun sürecek seyahatler için ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine vize müracaatı yapılmalıdır.

Esvatini Seyahati İçin Gerekli Belgeler

Esvatini seyahati için vize muafiyeti uygulansa da seyahat planının sorunsuz işlemesi için, ibraz edilmesi gereken bazı belgeler mevcuttur. Seyahat planını destekleyici nitelikte olan belgeler şu şekildedir:

  • Pasaport (seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Otel vb. konaklama yeri rezervasyonları
  • Uçak, tren vb. ulaşım rezervasyonları
  • Seyahat sağlık sigortası (İsteğe bağlı)


Esvatini’nin Vize Talep Etmediği Ülkeler

Esvatini’yi 30 günlük süre kapsamında vizesiz ziyaret edebilecek ülkeler şu şekildedir:

  • ABD, Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avrupa Birliği vatandaşları, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Belize, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Çin, Doğu Timor, Dominika, Filistin, Gambiya, Gana, Grenada, Guyana, Güney Afrika, İsrail, Jamaika, Japonya, Kanada, Karadağ, Katar, Kenya, Kuveyt, Lesotho, Madagaskar, Malavi, Maldivler, Malezya, Mauritius, Monako, Mozambik, Namibya, Nauru, Papua Yeni Gine, Rusya, Saint Lucia, Samoa, San Marino, Seyşeller, Sırbistan, Sierra Leone, Singapur, Solomon Adaları, Şili, Tanzanya, Tayvan, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tuvalu, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Vanuatu, Vatikan, Yeni Zelanda, Zambiya, Zimbabve
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız