Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Meksika Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Meksika Vize Talep Ediyor Mu?

Meksika’ya gidecek Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport hamili T.C vatandaşlarından vize talep edilirken; Diplomatik (Siyah) pasaport hamili T.C vatandaşları vizeden muaftır.

Meksika Vize Türleri

Meksika, vize türlerini seyahat nedenine göre şu şekilde ayırmıştır:

 • Meksika Turist Vizesi
 • Meksika Ticari Vize
 • Meksika Aile Ziyaret Vizesi


Meksika Vize Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Meksika’ya, turizm, eğitim, iş, gazetecilik veya transit geçiş gibi çeşitli nedenlerle gidecek olan Bordo (Umumi) pasaport hamili T.C. vatandaşları, havayolunu kullanmak koşuluyla online site üzerinden, 30 gün süreli tek girişli ve harçsız e – vize alabilmektedirler. E – vize sisteminden yalnızca Umuma Mahsus Pasaport sahipleri yararlanabilmektedir. Hususi ve Hizmet Pasaport sahibi vatandaşlar ise Türkiye’de yer alan Meksika Büyükelçiliği ya da Meksika Konsolosluğuna bizzat başvurarak pul tipi (pasaporta işlenen etiket) vize almalıdır. Schengen bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda) gibi yerlerde geçerli çift girişli vizeye sahip Türk vatandaşları, aynı zamanda bu ülkelerde daimî ikamet iznine sahip olmaları halinde, Meksika seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Meksika Online Vize İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport (seyahat bitiş tarihinden itibaren en az altı ay geçerliliği olmalı)
 • Meksika Vizesi Bilgi Formu (eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır)
 • Fotoğraf (son altı ay içerisinde çektirilmiş, arka fon beyaz olacak şekilde)
 • T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi (ilk ve son sayfa taranmış şekilde)


Hususi ve Hizmet Pasaport hamili vatandaşlar için talep edilen belgeler:

 • Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az altı ay geçerliliği ve en az iki sayfası boş olacak şekilde)
 • Fotoğraf (son altı ay içerisinde çektirilmiş, renkli, 4,5 * 3,5 boyutlarında, arka fon beyaz olacak şekilde 4 adet)
 • Banka hesap cüzdanı (başvuru sahibinin aktif olarak kullandığı bir banka hesabının son 3 aylık dökümü, ıslak imzalı, kaşeli ve imza sirküleri olacak şekilde)
 • Davet mektubu (resmi ya da özel bir kuruluştan davetiye alınmasını gerektiren durumlarda)
 • Ulaşım ve seyahat belgeleri (seyahat tarihlerini kapsayan, ulaşım ve konaklama planını destekleyen rezervasyon bilgileri)
 • 30.000 EUR teminatlı seyahat sağlık sigortası (zorunlu)

**Talep edilen evraklarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için, ilgili ülkenin Büyükelçiliklerine veya Konsolosluklara danışılmalıdır.

Meksika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Başvuru sonuçları yaklaşık iki gün gibi kısa bir süre de açıklanabilse de herhangi bir aksilikte süreç uzayabilmektedir. Bundan dolayı başvuru sürecinin bir ay önceden başlatılmasını tavsiye ederiz.

Meksika’nın Vize Talep Etmediği Ülkeler

Meksika aşağıdaki 65 ülkenin vatandaşına vizesiz seyahat hakkı sunmaktadır. İlgili ülkeler ise şu şekildedir:

Avrupa Birliği, Andorra,  Arjantin,  Avustralya, Bahamalar,  Barbados,  Belize, Brezilya,  Kanada,  Şili, Kolombiya,  Kosta Rika,  Hong Kong, İsrail,  Jamaika,  Japonya, Makao,  Marshall Adaları,  Malezya, Mikronezya,  Monako,  Yeni Zelanda, Palau,  Panama,  Paraguay, Peru,  Güney Kore,  San Marino, Singapur,  Trinidad ve Tobago,  Amerika Birleşik Devletleri,  Uruguay, Vatikan,  Venezuela.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız