Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Check-in

Mobil Check-in Nedir? Nasıl Alınabilir?

Uçak bileti alındıktan sonra, bilet alınan havayolu firmasının mobil ve tablet uygulamaları üzerinden mobil check-in işlemi yapılabilmektedir.

Mobil uygulaması bulunan ve mobil check-in hizmeti sunan havayolu firmaları aşağıdaki gibidir:

  • Türk Hava Yolları
  • AtlasJet
  • Onur Air
  • Flypgs
  • Sun Express
     

 Mobil Biniş Kartı Nasıl Alınır?

Mobil check-in işlemi tamamlandıktan sonra, e-mail veya sms yolu ile gelen bilgilendirme mesajına tıklayarak mobil biniş kartı oluşturulabilir ve mobil biniş kartı barkod okuyuculara okutularak uçağa giriş yapabilir, bagaj teslimi gerçekleştirilebilir.

Herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak için mobil biniş kartı oluşturulduktan sonra çıktısı alınması ya da ekran görüntüsünün alınması önerilmektedir. İnternet bağlantısının zayıf olduğu yerlerde ekran görüntüsü olan mobil biniş kartı veya çıktı alınmış olan mobil biniş kartı okutularak işlemlere devam edilebilmektedir.

Mobil biniş kartı tekrar oluşturulmak istendiğinde bilet alınmış olan havayolu firmasının mobil uygulaması üzerinden “Mobil biniş kartlarım” veya “Mobil biniş kartı oluştur” menüsüne girilerek yeni biniş kartı oluşturulabilir ve istenen e-posta adresine ya da istenen numaraya sms ile gönderilebilmektedir.

Android cihazlarda mobil biniş kartı oluşturulmasına rağmen açılamıyorsa, gönderilen sms içerisindeki bağlantıya tıklayarak “bağlantı sekmesini aç” butonuna basılmalıdır.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız