Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Check-in

Online Check-in Kuralları Nelerdir? Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

Uçak bileti alındıktan sonra bilet alınan havayolu firmasının web sitesi veya mobil uygulamaları kullanılarak online check-in işlemi tamamlanabilmektedir.

Check-in işleminin yapılabilmesi için PNR kodu ve ad, soyad bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgileri ilgili firmanın web sitesinde ya da mobil uygulamasında gerekli yerlere girerek online check-in işlemi tamamlanabilir, havalimanında uzun check-in kuyruklarında zaman kaybedilmemiş olur.

Online check-in işlemi tamamlandıktan sonra e-mail adresine veya cep telefonuna gönderilen check-in bilgilerini kontrol etmek, bir karışıklık yaşanmasının önüne geçmiş olacaktır.

E-mail ya da sms içerisindeki bağlantıya tıklayarak mobil biniş kartı oluşturulabilir. Havalimanına gidilmeden önce, internet bağlantısının olmadığı durumlarda sorun yaşamamak için mobil biniş kartının çıktısının ya da ekran görüntüsünün alınması önerilmektedir.

Havalimanına gitmeden önce mobil biniş kartı ile beraber, kimlik götürmek de unutulmamalıdır. Yurtdışı uçuş yapılacak ise, pasaport da götürülmelidir.

Online check-in işlemi sırasında sunulan bir hizmet ise koltuk seçimi hizmetidir. Koltuk seçimi yaparken acil çıkış kapısının önündeki koltuk seçiliyor ise, varsa sağlık problemleri gözden geçirilmelidir.

Acil çıkış kapısı önem taşıyan bir alan olduğu için, sağlık problemi olan kişiler acil çıkış kapısının önündeki koltukta yolculuk yapamazlar.

Eğer hamilelik durumu var ise, uçağa biniş yaparken, görevli doktor onaylı belge isteyebilir, yolculuk için doktor onayının olup olmadığını teyit etmek isteyebilir.

Online check-in işlemi yapılıp mobil biniş kartı oluşturulduktan sonra uçuşta herhangi bir değişiklik oldu ise, mobil biniş kartı geçerliliğini yitirmektedir.

Tekrar bir check-in işlemi yapıp mobil biniş kartı oluşturmak gerekmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız