Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Check-in

Online Check-in Ne Zaman Yapılır? Uçuştan Kaç Saat Önce Açılır?

Online check-in işlemlerinin ne zaman yapıldığı bilet satın alınan firmaya göre değişiklik göstermektedir. Genellikle uçuşa 1 gün kala hizmete açılan online check-in işlemi, yurtiçi uçuşlarda uçuşa 1 saat kala, yurtdışı uçuşlarda ise uçuşa 3 saat kala kapanmaktadır.

Bazı havayolu firmalarının online check-in süreleri aşağıdaki gibidir:

Türk Hava Yolları:

Türk Hava Yolları uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 1 gün kala açılır ve uçuşa 1,5 saat kala kapanır. Tüm yurtiçi veya yurtdışı uçuşlarda bu süre aynıdır.

Anadolu Jet:

Anadolu Jet uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 1 gün kala açılır ve uçuşa 1 saat kala kapanır. Tüm yurtiçi veya yurtdışı uçuşlarda bu süre aynıdır.

Pegasus:

Pegasus uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 1 hafta kala açılır ve yurtiçi uçuşlarda uçuşa 45 dakika kala, yurtdışı uçuşlarda ise uçuşa 1 saat kala kapanır.

Sun Express:

Sun Express uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 1 saat kala açılır ve yurtiçi uçuşlarda uçuşa 45 dakika kala, yurtdışı uçuşlarda ise uçuşa 3 saat kala kapanır. Avrupa kalkışlı uçuşlarda ise uçuşa 6 saat kala online check-in işlemi kapanmaktadır.

Atlas Global:

Atlas Global uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 2 gün kala açılır ve uçuşa 1,5 saat kala kapanır. Tüm yurtiçi veya yurtdışı uçuşlarda bu süre aynıdır.

Onur Air:

Onur Air uçuşlarında tüm online check-in işlemleri uçuşa 1 gün kala açılır ve uçuşa 2 saat kala kapanır. Tüm yurtiçi veya yurtdışı uçuşlarda bu süre aynıdır.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız