Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Check-in

Onur Air Online Check-in Nasıl Yapılır? Ne Zaman Açılır?

Onur Air’den alınan biletler için online Check-in işlemi Onur Air’in internet sitesi üzerinden yapılabilir.

Online Check-in işlemi PNR kodu, ad, soyad bilgileri girilerek tamamlanabilir, böylece havalimanında zaman kaybedip uçuşu kaçırma tehlikesinin önüne geçilmiş olur.

Online Check-in işlemi Onur Air’in internet sitesi üzerinden yapılabildiği gibi, mobil uygulamaları kullanarak veya havalimanlarındaki kiosklar kullanılarak yapılabilmektedir.

Bu uygulama sayesinde barkotlu bilet cep telefonlarına indirilebilir ve bagaj teslim, onboarding işlemlerinde kullanılabilmektedir.

Check-in işlemi tamamlandıktan sonra uçuş bilgilerinde herhangi bir değişiklik olması durumunda biniş kartı geçerliliğini yitirmektedir. Bu durumda, Onur Air kontuar görevlisinden yardım talep edilebilir.

Onur Air online Check-in işleminden tüm yolcular faydalanabilmektedir fakat asker, bebek ve öğrenci gibi indirime tabi olan yolcular Check-in işlemini online olarak yapamamaktadır. Bu yolcular Check-in işlemleri için indirim almalarını sağlayan belge ve kimlikleri ile Onur Air kontuarına başvurmalıdır.

Onur Air online Check-in işlemleri uçuşa 24 saat kala açılmakta ve yurtiçi uçuşlarda uçuşa 1 saat kala, yurtdışı uçuşlarda ise uçuşa 1,5 saat kala online Check-in işlemi kapanmaktadır.

Online Check-in işlemini başarıyla tamamlayan yolcuların, yurtiçi uçuşlardan 1 saat önce, yurtdışı uçuşlardan ise 1,5 saat önce biniş kapısında olmaları gerekmektedir. 

Online Check-in yapan yolcuların havalimanına gelirken barkotlu biniş kartının çıktısını almış olması veya cep telefonlarına mobil biniş kartını indirip hazırlamış olması gerekmektedir.

Biniş kartının kaybedilmesi durumunda, panik yapılmaması gerekmektedir.

Çünkü havalimanlarındaki kiosk makineleri kullanılarak biniş kartı tekrar oluşturulabilmektedir. Biniş kartının çıktısını alan yolcular, biniş kartının orijinalini yanında bulundurmak zorundadır. Biniş kartının kopyası ile hiçbir işlem yapılamayacağı bilinmelidir.

Engelli yolcular özel şartlara tabii oldukları için, online Check-in hizmetinden yararlanamamaktadır. Engelli yolcuların, en geç uçuştan 24 saat önce Onur Air müşteri hizmetlerini arayarak durumunu bildirmesi gerekmektedir. İstendiği taktirde, Onur Air’den refakatçi talep edilebilmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız