Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon İade

Onur Air Uçak Bileti İptali, Değişikliği ve Açığa Alma Prosedürleri

Onur Air bilet iptali ve değişikliği nasıl gerçekleştirilir?

Not: Onur Air uçak bileti iptali işlemleriniz için 0850 210 66 87 'yi arayabilirsiniz. 

Promosyon ve Süper Promosyon Sınıflarına Ait Bilet İptali ve Değişiklik İşlemleri

Bu sınıftan satın almış olduğunuz biletiniz üzerinde, uçuşunuza son 2 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için, ödediğiniz bilet tutarının %50’si kesintiye uğramaktadır. Yine son 2 saat kala oluşturacağınız iptal talebi için tarafınıza hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır. Uçuşunuza 2 saatten az bir süre kaldığında oluşturacağınız iptal ve değişiklik talepleri ise firma tarafından kabul edilmemektedir. İptal taleplerinde size herhangi bir işlem ücret iade edilemez. 

Bu sınıflardan herhangi birine ait yurt dışı uçuşlu biletinizde değişiklik işlemi yaptırabilmeniz için, uçuşunuza 3 saatten fazla bir zaman kalması gerekmektedir. Belirtilen süre sınırları dışında değişiklik talebiniz kabul edilmediği gibi bilet iptali istediğiniz durumlarda da herhangi bir ücret iadesi söz konusu değildir. Uçuşunuza 3 saatten fazla bir süre kaldığında, yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için ise ödediğiniz bilet tutarının %50’si kesilmektedir. Aynı süreler içerisinde oluşturacağınız iptal talebi için ise tarafınıza herhangi bit ücret iadesi yapılmamaktır.

Esnek Sınıflarına ait Bilet İptali ve Değişiklik İşlemleri

Bu sınıftan satın almış olduğunuz yurt içi uçuşlu biletinizin üzerinde, uçuşunuza son 24 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için, ödediğiniz bilet tutarının %20’si kesintiye uğramaktadır. Yine son 24 saat kala oluşturacağınız iptal talebi için ise ödemiş olduğunuz bilet tutarının %30’u kesilmektedir. Uçuşunuza son 12 saat kala oluşturacağınız değişiklik talebi için ödemiş olduğunuz tutarın %30’u, iptal talebi için ise ödemiş olduğunuz tutarın %40’ı talep edilmektedir. Uçuşunuza son 2 saat kala oluşturacağınız iptal ve değişiklik talepleri ise reddedilmektedir.

Bu sınıfa ait yurt dışı uçuşlu biletiniz üzerinde, uçuşunuza son 72 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödediğiniz bilet tutarı %20, yaptıracağınız iptal işlemlerinde ise %30’luk bir kesintiye uğramaktadır. Uçuşunuza son 12-3 saat kala yapmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödemiş olduğunuz tutarın %30’u talep edilirken, iptal talebinizde hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır. Yurt dışı uçuşunuza son 3 saat kala oluşturacağınız iptal ve değişiklik talepleri ise kabul edilmemektedir.

 Ekstra Esnek Sınıflarına Ait Bilet İptali ve Değişiklik İşlemleri

Ekstra esnek sınıfına ait, iç hatlar uçuşlu biletinizin üzerinde, uçuşunuza son 24 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için, ödediğiniz bilet tutarının %10’u talep edilirken, iptal talebi için ise ödemiş olduğunuz bilet tutarının %20’si kesilmektedir. Son 24-12 saat içerisinde yapmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödemiş olduğunuz meblağın %20’si kesintiye uğrarken, iptal talebinizde ise %30’luk bir kesinti uygulanmaktadır.

Son 12-2 saat arası yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödemiş olduğunuz bilet tutarının %20’si kesintiye uğrarken, iptal talebiniz firma tarafından reddedilmektedir. Uçuşunuza son 2 saat kala oluşturacağınız iptal ve değişiklik talepleri için tarafınızda ücret iadesi yapılamamaktadır. Oluşturacağınız iptal taleplerinde ise tarafınıza hiçbir şekilde servis bedeli iade edilmemektedir.

Bu sınıftan almış olduğunuz yurt dışı uçuşlu biletiniz üzerinde, uçuşunuza son 72 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödediğiniz bilet tutarının %10’una, yaptıracağınız iptal işlemlerinde ise ödediğiniz tutarın %20’sine bir kesinti uygulanmaktadır.

Son 72 ila 12 saat arası biletinizde yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, ödemiş olduğunuz bilet miktarının %20’si kesintiye uğrarken, iptal talebiniz için %30’luk bir kesinti uygulanmaktadır. Son 12 ila 3 saat içerisinde yapmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde ise, ödemiş olduğunuz tutarın %20’si kesintiye uğrarken, iptal talebiniz sistem tarafından kabul edilmemektedir. Uçuşunuza son 3 saat kala biletinizin üzerinde yapılmasını istediğiniz iptal ve değişiklik işlemleri, firma tarafından gerçekleştirilememektedir. Yurt dışı uçuşlu biletiniz için oluşturacağınız iptal talebinde ise ödemesini yaptığınız servis bedeli tarafınıza iade edilmemektedir. 

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız