Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Otobüs Bileti

Otobüs Yolculuğu için HES Kodunu Nasıl Alırım?

Şehir içi otobüs yolculuğu yapacak tüm vatandaşların, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafınca HES kodu alması zorunlu hale getirilmiştir. Bilet satın alma işlemlerinden önce, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak HES kodu alabilirsiniz.

Kısa mesaj (SMS) ile: "HES (boşluk) T.C. Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın üzerindeki seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı" şeklinde 2023’e kısa mesaj atın.

Hayat Eve Sığar (HES) Mobil Uygulaması Aracılığıyla: AppStore veya Google Play’den "Hayat Eve Sığar" mobil uygulamasını indirip giriş yaptıktan hemen sonra HES kodunuza ulaşabilirsiniz.

e-Devlet Aracılığıyla: e-Devlet sistemine giriş yaparak arama bölümüne “HES kodu” yazın ve önünüze çıkan listeden "HES Kodu Üretme ve Listeleme" seçeneğine tıklayın. Sonrasında ise "YENİ HES KODU" seçeneğine tıklayıp bi kaç adımı tamamlayarak HES kodu edinebilirsiniz.

HES kodu belirli süreler içerisinde geçerlidir. HES kodunuz, seyahatinizin bitiş tarihinden sonra en az 7 gün daha geçerli olmalıdır. 

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız