Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Panama Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Panama Vize Talep Ediyor Mu?

Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri, Panama'yı 6 ay vizesiz ziyaret edebilirler. Bu vize muafiyeti, seyahat bitiş tarihinden itibaren geçerlilik süresi en az altı ay olan pasaportlar için geçerlidir.

Panama Seyahati İçin Gerekli Belgeler

Panama’ya gidecek Umumi ve Resmi pasaport sahibi T.C vatandaşları, ülkeye girebilmek için aktarmalı uçuş yapması zorunludur. Bu zorunluluktan dolayı, belirli havaalanları için transit vize almak gereklidir. Havaalanlarının uluslararası bölümlerinde bekleyecek yolcuların, transit vize sahibi olması mecburidir. Peki transit vize nedir? Transit vize; uluslararası gerçekleşecek uçuşlarda, aktarma yapılacak ülkenin istediği bir vize türüdür. Transit vize ile yalnızca transit bekleme alanlarında bekleyebilme hakkınız bulunmaktadır. Havalimanının dışına çıkma veya bagaj hakkı gibi olanaklar bulunmamaktadır.

Belgeler ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterse de genel hatları ile şu şekildedir: 

  • İmzalı transit vize başvuru formu
  • Seyahat gidiş – dönüş uçak bileti
  • Onaylı otel rezervasyonu
  • Mevcutsa seyahat edilecek ülkeye ait vize
  • Geçerlilik süresi en az altı ay olan pasaport
  • Arka fonu beyaz olacak şekilde iki adet desensiz biometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası


Panama’nın Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

Panama’nın vize muafiyeti uyguladığı ülkeler şu şekildedir:

Avrupa Birliği, Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Ermenistan, Avustralya , Bahamalar , Barbados , Beyaz Rusya , Belize , Bolivya , Bosna-Hersek , Botsvana , Brezilya , Brunei , Kamboçya , Kanada , Türkiye , Kosta Rika , Dominika , Ekvador El Salvador , Fiji , Gürcistan , Grenada , Guatemala , Guyana , Honduras , İsrail , Jamaika , Japonya , Kuveyt , Kuzey Makedonya , takma , Maldivler , Marshall Adaları , Mauritius Meksika , Mikronezya Federal ABD , Moldova , Monako , Karadağ , Namibya , Nauru Yeni Zelanda , Nikaragua , Palau , Papua Yeni Gine , Paraguay , Peru , Rusya , Katar , Saint Kitts ve Nevis , Saint Lucia , Saint Vincent ve Grenadinler , Samoa , San Marino , Suudi Arabistan , Sırbistan , Seyşeller , Singapur , Solomon Adaları , Güney Afrika , Güney Kore, Tayvan , Tayland ,Tokelau , Tonga , Trinidad ve Tobago , Türkiye , Ukrayna , Birleşik Arap Emirlikleri , ABD , Uruguay , Vanuatu , Vatikan , Venezuela , Vietnam

 

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız