Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Check-in

Pegasus Online Check-in Nasıl Yapılır? Ne Zaman Açılır?

Pegasus’dan alınan biletler için online check-in işlemi Pegasus’un internet sitesi www.flypgs.com Üzerinden yapılabilir.

Online Check-in işlemi PNR kodu, ad, soyad bilgileri girilerek tamamlanabilir, böylece havalimanında zaman kaybedip uçuşu kaçırma tehlikesinin önüne geçilmiş olur. 

Pegasus uçuşu için online check-in işlemi internet üzerinden yapılabileceği gibi havaalanındaki Flypgs kiosk makinelerinden de yapılabilir. Bu sayede sıra beklemeden biniş kartı oluşturulabilir ve uzun check-in kuyruklarında zaman kaybedilmemiş olur. 

İnternet üzerinden yapılan online Check-in işlemi ile mobil biniş kartı oluşturulabilir ve cep telefonlarına indirilebilir. Mobil biniş kartının çıktısını alarak ya da cep telefondaki karekod’u kullanarak uçağa giriş işlemi yapılabilir.

Flypgs web sitesi aracılığıyla yapılan online Check-in işlemlerinde Pegasus uçuşları, uçuşa 7 gün kala online check-in işlemine açılmaktadır. Yurt içi uçuşlarda uçuşa 45 dakika kala, yurtdışı uçuşlarda ise uçuşa 60 dakika kala online Check-in işlemi kapatılmaktadır.

Pegasus’dan alınan biletlerin Check-in işlemleri Flypgs android, iOS ve ipadOS uygulamaları üzerinden yapılabilmektedir.

Uygulamayı açtıktan sonra, ana menü üzerinden “Online Check-in” butonuna tıklayarak uçuşun PNR kodunu ve ad soyad bilgilerini girdikten sonra kolayca Check-in işlemi tamamlanabilir.

Flypgs uygulaması üzerinden yiyecek-içecek, bagaj ve koltuk seçme gibi konularda havaalanına gitmeden seçim yapılabilir ve uzun kuyruklarda zaman kaybedilmesinin önüne geçilmiş olur.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız