Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon İade

Pegasus Uçak Bileti İptali, Değişikliği ve Flypgs Açığa Alma Prosedürleri

Pegasus bilet iptali ve değişikliği nasıl gerçekleştirilir?

Pegasus Hava Yollarının, Covid19 salgını nedeniyle yapılan bilet iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığı son duyuruya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.flypgs.com/basin-odasi/duyurular/duyuru-detay/koronavirus-covid-19-nedeniyle-iptal-olan-seferlerin-bilet-islemleri-hk

Not: Pegasus uçak bileti iptali işlemleriniz için 0 (850) 250 67 02'yi arayabilirsiniz. 

Biletinizi fixbilet.com üzerinden satın aldıysanız iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığımız son duyurumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.fixbilet.com/iletisim

İç Hatlar Promosyon -G/P- Sınıflarında Bilet İptali ve Değişik İşlemleri

İç Hatlar Promosyon -G/P- sınıfında, uçuşunuza son 2 saat ve 2 saatten fazla bir zaman kaldıysa biletinizin üzerinde yaptırmak istediğiniz değişiklik 55 TL gibi bir işlem bedeli söz konusudur. Uçuşa son 2 saat kala ise biletinizde herhangi bir değişiklik işlemi yapılamamaktadır.

Uçuşunuza 12 saat ya da 12 saatten fazla bir zaman varken yapmak istediğiniz iptal işlemleri için tarafınıza hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır. Uçuşunuza 12 saatten az bir süre kaldığında da yine aynı durum söz konusudur.

İç Hatlar Standart -U/T/Z/V/X/S/N/K/H/M/L/B/Y- Sınıflarında Bilet İptali ve Değişik İşlemleri

Bu sınıfa ait olan biletinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, uçuşunuza son 2 saat ve 2 saatten fazla bir zaman kaldıysa biletinizin üzerinde yaptırmak istediğiniz değişiklik 75 TL gibi bir işlem ücreti söz konusudur. Uçuşa son 2 saat kala ise biletinizin değişiklik talebi hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. 

Uçuşunuza 12 saat ya da 12 saatten fazla bir zaman varken yapmak istediğiniz iptal işlemleri için tarafınızdan 95 TL işlem ücreti alınmaktadır. Uçuşunuza 12 saatten az bir süre kaldığında ise tarafınıza hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır.

İç Hatlar Business Flex Sınıf Bilet İptali ve Değişik İşlemleri

Uçuşunuza son 2 saat kala yapacağınız bilet iptal ve değişiklik işlemleri için, tarafınızdan herhangi bir işlem bedeli alınmamaktadır. İptal talebi oluşturduğunuz durumlarda, servis ücreti haricinde tüm meblağ size iade edilmektedir. Uçuşunuza son 2 saat kala oluşturacağınız iptal ve değişiklik taleplerinde tarafınıza yalnızca havaalanı vergisi ödenmektedir. İç Hatlar Süper Eko Paket, Eko paket, Avantaj Paket sınıflarına ait uçak biletlerinin iptalinde, tarafınıza Yakıt Harcı Tutarı iade edilmemektedir. Bu sınıflara ait biletlerin değişikliğinde ise uçuşunuza 2 saat ve 2 saatten fazla süre kaldığı takdirde, sizden kesilen Yakıt Harcı Tutarı tarafınıza iade edilecektir. Uçuşunuza 2 saatten az bir süre kaldığı zaman yapacağınız değişiklik talebinde, yakıt harcı tarafınıza iade edilmemektedir.

Dış Hatlar Promosyon -G- Sınıflarında Bilet İptali ve Değişik İşlemleri

Uçuşunuza son 2 saat ve 2 saatten fazla bir zaman kaldığı durumlarda biletinizin üzerinde yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için 25 EUR gibi bir işlem tutarı kesilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten az bir süre kaldığında ise hiçbir şekilde değişiklik işlemi ve ücret iadesi yapılamamaktadır. Uçuşunuza 72 saatten az bir zaman kaldı ise oluşturacağınız iptal talebinde, tarafınıza hiçbir şekilde ücret iadesi yapılamamaktadır.

Dış Hatlar Promosyon -P/U/T/Z/V- Sınıflarında Bilet İptali ve Değişiklik İşlemleri

Uçuşunuza son 2 saat ve 2 saatten fazla bir zaman kaldıysa biletinizin üzerinde yaptırmak istediğiniz değişiklik için 50 EUR gibi bir işlem tutarı talep edilmektedir. Uçuşunuza 2 saatten az bir süre kaldığında ise hiçbir şekilde değişiklik işlemi ve ücret iadesi gerçekleştirilemez. Biletiniz için oluşturduğunuz iptal talebinde ise tarafınıza hiçbir şekilde ücret iadesi yapılmamaktadır.

 Dış Hatlar Standart -X/S/N/K/M/L/B/Q/Y- Sınıflarında Bilet İptali ve Değişiklik İşlemleri

Uçuşunuza 2 saatten fazla kaldığı durumlarda yapmak istediğiniz değişiklik işlemleri için tarafınızdan 50 EUR işlem ücreti kesilmektedir. Uçuşunuza 2 saatten az bir süre kaldığında ise değişiklik talebi kabul edilemez. Uçuşunuza 72 saatten fazla bir süre varken oluşturacağınız bilet iptal talebi için işlem ücreti olarak 65 EUR talep edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten az bir süre kaldığında ise tarafınıza ücret iadesi yapılamamaktadır. Uçuşunuza 72 ila 12 saat kaldığı takdirde oluşturacağınız iptal talebi için tarafınızdan 85 EUR işlem ücreti talep edilmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız