Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Bagaj

Pegasus Ücretsiz Bagaj Hakkı: Ek Bagaj Bedeli

Pegasus Havayolu şirketinin yurtiçi ve yurtdışı yolcularına sağladığı bagaj hakları ve talep edilen ek bagaj ücretleri şu şekildedir: 

Pegasus Ücretsiz Bagaj Hakları

 • Pegasus’ta kabin bagaj hakkı en fazla iki parça ile sınırlıdır. Kabin bagajlarından biri maksimum 8 kg ve 20x40x55 cm ebatlarında diğeri ise 20x20x35 cm ebatlarını aşmayacak dizüstü bilgisayar çantası, el çantası şeklinde olabilmektedir.
 • Business Flex uçuşlarda bagaj hakkı; 12 kilogramı geçmeyecek, 20x40x55 cm ebatlarında kabin bagajı ve bir adet el çantası ya da laptop çantası şeklinde olabilmektedir.
 • Pegasus yurtiçi seyahatlerindeki bagaj hakları Eko uçuş sınıfında; 8 kilogramlık kabin bagajına ek olarak el çantası ya da dizüstü bilgisayar çantası ve 15 kilogramı aşmayacak bir kargo bagajı şeklinde olabilmektedir.
 • Yurtiçi Avantaj uçuş sınıfında bagaj hakkı; 8 kilogramlık kabin bagajına ek olarak el çantası ya da dizüstü bilgisayar çantası ve 20 kilogramı aşmayacak bir kargo bagajı şeklinde olabilmektedir.
 • Yurtiçi Business Flex seyahatlerinde ise diğer uçuş sınıflarından farklı olarak bagaj hakkı: 12 kilogramlık kabin bagajına ek olarak el çantası ya da bilgisayar çantası ve 15 kilogramı aşmayacak bir kargo bagajı şeklinde olabilmektedir.
 •  Flypgs yurtdışı seyahatlerinde bagaj hakkı Süper Eko uçuş sınıfı: Sadece 8 kilogramlık kabin bagajına ek olarak bir el çantası ya da dizüstü bilgisayar çantasını içerir.
 • Eko uçuş sınıfında ve Avantaj uçuş sınıfında bagaj hakkı: 8 kilogramlık kabin bagajına ek olarak el çantası ya da dizüstü bilgisayar çantası ve 20 kilogramı aşmayacak bir kargo bagajı şeklinde olabilmektedir.
 • Business Flex uçuşlarda ise bagaj hakkı; 12 kg ağırlığında bir kabin bagajına ek olarak el çantası veya dizüstü bilgisayar çantası ve 20 kilogramı aşmayacak bir kargo bagajı şeklinde olabilmektedir.
 • Kıbrıs uçuşlarında da dış hatlarda geçerli olan kabin hakları uygulanmaktadır.
 •  2 yaşın altında olan bebek yolcular için bütün seyahat paketlerinde uygulanabilecek ücretsiz bagaj hakkı, 10 kg ile sınırlıdır.
 • Bebek sahibi yolcuların beraberlerinde getirdiği katlanır puset, bebek arabası gibi eşyalar kargo bölümüne dahil edilir. Koltuk değneği, tekerlekli sandalye gibi eşyalara gereksinim duyan yolcular, uçağa alınma esnasına eşyalarını kargo bölümüne teslim etmelidir.


Pegasus Ek Bagaj Hakkı Bedeli

Ek bagaj talebinde ödenecek ücretler, bagaj hakkının çağrı merkezinden veya Pegasus internet sitesi-mobil uygulamaları ve seyahat acentelerinden alınmasında fark göstermesiyle beraber aynı zamanda uçuşa kalan süre ve en önemlisi iç hat ya da dış hat uçuşu olmasına göre değişmektedir.

Ek bagaj alımında talep edilen ücretler, aşağıdaki durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir:

 • Bagaj hakkının nereden alındığı (Çağrı merkezi, Pegasus internet sitesi / mobil uygulamaları, seyahat acenteleri)
 • Uçuşa kalan süre
 • İç hat ya da dış hat uçuşu olması


Bu ücretler aralık olarak şöyledir:

 İç hatlarda seyahat edecek yolcular, Flypgs internet sitesi-mobil uygulama veya seyahat acentelerinden ek bagaj talebinde bulunduğu zaman, ek ücret 5 TL/KG- 10TL/KG arası iken, çağrı merkezinden talep edilen ek bagajların ücreti 7 TL/KG- 12 TL/KG arası değişebilmektedir.

İç hat-iç hat bağlantılı uçuşlar için: Ek bagaj hakkı, Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması veya seyahat acentelerinden talep edildiği takdirde, ek ücret 10TL/KG 30TL/KG aralığında iken, çağrı merkezinden talep edilen ek bagaj ücreti 12TL/KG-17TL/KG arası değişmektedir. 

Kıbrıs’tan gerçekleşecek uçuşlar için: Ek bagaj hakkı, Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması veya seyahat acentelerinden en geç 3 saate talep edildiği takdirde, ek bagaj ücreti 1 EUR-3,5 EUR aralığında iken, çağrı merkezinden gerçekleştirilen ek bagaj alımında bu ücret 2 EUR-3,5 EUR arası değişmektedir.

KKTC-iç hat bağlantılı uçuşlar için: Ek bagaj hakkı, Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması ve seyahat acentelerinden en geç 3 saate kadar talep edildiği takdirde, ek bagaj ücreti 5TL/KG-12,5TL/KG aralığında değişirken, çağrı merkezinden gerçekleştirilen ek bagaj alımında bu ücret 7TL/KG-12,5 TL/KG arası değişmektedir.

Kıbrıs’tan gerçekleşecek genel hat uçuşları için: Ek bagaj hakkı, Flypgs internet sitesi, mobil uygulama ve seyahat acentelerinden uçuşa 0-3 saat kala talep edildiği takdirde, ek bagaj ücreti 10 TL/KG-35 TL/KG arası değişirken, çağrı merkezinden talep edilen ek bagaj ücretleri 12 TL/KG-35 TL/KG arası değişmektedir.

KKTC-iç hat aktarmalı bağlantılı uçuşlar için: Ek bagaj hakkı Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması veya seyahat acentelerinden uçuşa 0-3 saat kala talep edildiği takdirde ek bagaj ücreti 15TL/KG-30 TL/KG aralığında değişirken, çağrı merkezinden gerçekleştirilen ek bagaj alımında bu ücret 17 TL/KG-30TL/KG arası değişmektedir.

Dış hat uçuşları için: Ek bagaj hakkı, Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması ve seyahat acentelerinden en geç 3 saate kadar talep edildiği takdirde, ek bagaj ücreti gidilecek güzergâha göre 3 EUR-22,75 EUR aralığında değişirken, çağrı merkezlerinden gerçekleşen ek bagaj alımlarında bu ücret 4EUR-22,75 EUR arası değişmektedir.

Dış hatlarda uçuşa 0-3 saat kala, ek bagaj talebinde bulunulması durumunda, gidilecek güzergaha göre ücretler USD veya EUR bazında farklılık göstermektedir.

Dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlar için: Ek bagaj hakkı, Flypgs internet sitesi- mobil uygulaması ve seyahat acentelerinden en geç 3 saate kadar talep edildiği takdirde, ek bagaj ücreti 5TL-12,5TL arası iken, çağrı merkezlerinden gerçekleştirilen ek bagaj alımlarında bu ücret 7 TL-12,5 TL arası değişmektedir.

Dış-iç hat aktarmalı, iç hat bağlantılı uçuşlar için: Ek bagaj hakkı Pegasus internet sitesi- mobil uygulaması, seyahat acentelerinden veya çağrı merkezlerinden uçuşa 0-3 saat kala talep edildiği takdirde ek bagaj ücreti 7,5 TL/KG-15TL/KG arası değişmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız