Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Peru Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Peru Vize Talep Ediyor Mu?

Peru seyahati planlayan, Umumi (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi T.C vatandaşlar 180 gün içerisinde 90 güne kadar vize uygulamasından muaftır.

Peru Seyahati İçin Gerekli Belgeler

90 günlük Peru seyahatleri için vize koşulu bulunmasa da seyahat için gerekli bazı belgeler söz konusudur. İlgili belgeler şu şekildedir:

  • Pasaport: Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olmalı.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Konaklama ve seyahat belgeleri: Otel rezervasyonu, uçak bileti ya da rezervasyonu vb.
  • Seyahat Sağlık Sigortası (İsteğe bağlı)

**Evrak ve başvuru detayları için, ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine ya da yetkili vize başvuru merkezlerine başvurulması önerilmektedir.

Peru’nun Vize Talep Etmediği Ülkeler

183 günlük süreyle sınırlı Peru seyahatlerinde vizeden muaf olan ülkeler şu şekildedir:

  • Avrupa Birliği, Andorra,  Antigua ve Barbuda, Arjantin  , Avustralya, Bahamalar, Barbados, Beyaz Rusya, Belize, Bolivya, Brezilya, Brunei, Kanada, Şili, Kolombiya, Dominika, Ekvador, Fiji, Grenada, Guyana, Honduras, Hong Kong, Endonezya, İsrail, Jamaika, Japonya, Kiribati, Kuzey Makedonya, Malezya, Marshall Adaları, Meksika, Micronesia, Moldova, Monako, Karadağ, Nauru, Yeni Zelanda, Palau, Panama, Papua Yeni Gine, Paraguay, Filipinler, Rusya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Sırbistan, Singapur, Solomon Adaları, Güney Afrika, Güney Kore, Surinam, Tayvan, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago, Tuvalu, Ukrayna, ABD, Uruguay, Vatikan, Venezuela
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız