Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Saint Lucia Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

St. Lucia Vize Talep Ediyor Mu?

Saint Lucia’ya gidecek Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi T.C vatandaşları, 6 ay içerisinde 90 gün olacak şekilde vizesiz seyahat edebilirler.

St. Lucia Seyahati İçin Gerekli Belgeler

St. Lucia ve Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması uygulanmaktadır. T.C ve St. Lucia vatandaşları 180 gün içerisinde 90 gün olacak şekilde vizesiz seyahat edebilmektedir. 90 günü aşan St. Lucia seyahatleri için, St. Lucia Konsolosluğuna uzun süreli ikamet vize müracaatı yapılmalıdır. Sorunsuz bir St. Lucia seyahati için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaport sahibi olmak yeterlidir.

**Başvuru süreciyle ilgili daha detaylı bilgi için ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine başvurulmalıdır.

St. Lucia’nın Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

Saint Lucia’yı 180 gün içerisinde 90 gün olacak şekilde vizesiz ziyaret edebilecek ülkeler şu şekildedir: (Ayrıca tüm ülkelerden Cruz gemileri ile yapacakları yolculuklar için 1 günlük vizesiz giriş hakkı sağlanmaktadır.)

Andorra, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Aruba, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Belize, Bermuda, Bonaire, Bosna-Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Kanada, Cayman Adaları, Şili, Kosta Rika, Küba, Curaçao, Dominika, Fiji, Gürcistan, Cebelitarık, Grenada, Guernsey, Hong Kong, İrlanda, Man Adası, İsrail, Jamaika, Japonya, Jersey, Kiribati, Güney Kore, Kuveyt, Lesotho, Malavi, Maldivler, Marshall Adaları, Mauritius, Meksika, Mikronezya Federal Devletleri, Monako, Karadağ, Montserrat, Namibya, Nauru, Yeni Zelanda, Panama, Rusya, Saba, Saint Kitts ve Nevis, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Seyşeller, Singapur, Saint Eustatius, Solomon Adaları, Esvatini, Tayvan, Tanzanya, Tonga, Trinidad ve Tobago, Türkiye, Turks ve Caicos Adaları, Tuvalu, Birleşik Krallık, ABD, Uruguay, Vanuatu, Venezuela, Zambiya

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız