Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Samoa Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Samoa Vize Talep Ediyor Mu?

Samoa’ya gidecek Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi T.C vatandaşları için, 90 günlük süreyle vize şartı aranmamaktadır.

Samoa Seyahati İçin Gerekli Belgeler

Bütün ülkeler Samoa’ya belirli prosedürler dahilinde vizesiz giriş yapabilmektedir. Geçerlilik süresi en az altı ay olan bir pasaport sahibi olmak, banka ekstresi ve dönüş biletine sahip olmak, ziyaretçinin herhangi bir ülkeden sınır dışı edilmemiş olması bu prosedürler arasında yer almaktadır. Bağımsız Samoa Devleti Ab ve Schengen’e üye ülkeler ile karşılıklı vize muafiyeti uygulamaktadır. Bu muafiyet kapsamında 6 ay içerisinde 90 gün olacak şekilde karşılıklı vizesiz seyahat hakkı bulunmaktadır. 60 günlük ikamet izni veren vizeler ise sınırda kapı vizesi olarak alınabilmektedir.

Samoa Vize Bedeli

Samoa vize bedeli yaklaşık 60 – 90 USD arası iken aynı tutar 60 güne kadar uzatılabilmektedir. Bunun içinse; geçerlilik süresi 6 ay olan bir pasaport, onaylı bilet ve seyahat giderlerini karşılamaya yetecek finansal kaynak ibraz etmek zorunludur.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız