Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Singapur Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Singapur Vize Talep Ediyor Mu?

Singapur’a gidecek Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi T.C vatandaşları, pasaport türü fark etmeksizin 30 günlük seyahatlerde vizeden muaftır. 30 günü aşan seyahatler için yetkili mercilere başvurulmalıdır.

Singapur Seyahati İçin Gerekli Belgeler

Singapur seyahati için vize talep şartı aranmasa da seyahat planında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için, beyan edilmesi gereken bazı belgeler mevcuttur. Singapur’a seyahat edecek vatandaşlar, pasaport türü fark etmeksizin 6 ay geçerliliği ve son 2 sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmalıdırlar. 30 günden uzun sürecek seyahatler için, Singapur Cumhuriyeti Konsolosluğu aracılığı ile uzun süreli ikamet vizesi başvurusu yapılmalıdır.

**Detaylı evrak bilgisi için, ilgili ülkenin diplomatik temsilcilikleri ya da yetkili vize merkezleri ile irtibata geçilmelidir.

Singapur’un Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

Singapur’un vize politikası, Vizesiz, Değerlendirme Seviye I ve Değerlendirme Seviye II olarak sınıflandırılmıştır. 

Singapur’un vizeden muaf tuttuğu ülkeler şu şekildedir: 

  • Tüm Avrupa Birliği Vatandaşları, Güney Kore, Norveç, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri.

Değerlendirme Seviye I Ülke Vatandaşları;

  • Rusya, Çin, Gürcistan, Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Myanmar, Nijerya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan.

Değerlendirme Seviye II Ülke Vatandaşları ise şu şekildedir;

  • Afganistan, Cezayir, Bangladeş, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kosova, Lübnan, Libya, Fas, Pakistan, Filistin, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Yemen
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız