Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Sırbistan Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Sırbistan Vize Talep Ediyor Mu?

Sırbistan’a gidecek Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi tüm T.C vatandaşları, 6 ay içerisinde 90 gün gün olacak şekilde vizesiz seyahat edebilirler.

Sırbistan Seyahati İçin Gerekli Belgeler

12 Temmuz 2010 senesi itibariyle Türkiye ile Sırbistan arasında karşılıklı vize muafiyeti uygulanmaktadır. Bundan dolayı pasaport türü her ne olursa olsun Sırbistan’a vizesiz bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Fakat seyahat planını desteklemek adına sınırda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için ibraz edilmesi gereken bazı belgeler mevcuttur. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerliliği ve iki sayfası boş olan bir pasaport, seyahat ve ulaşım belgeleri (otel, uçak rezervasyon evrakları) seyahat planını destekleyici nitelikte belgelerdir. Sırbistan’da 180 gün içerisinde 90 günden daha uzun kalınacaksa Sırbistan Cumhuriyeti Konsolosluğuna müracaat edilerek uzun süreli ikamet vize başvurusu yapılmalıdır.

**Daha detaylı bilgi için, ilgili ülkenin diplomatik temsilcilikleri ya da yetkili vize merkezleri ile irtibata geçilmelidir.

Sırbistan’ın Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

Sırbistan aşağıdaki 66 ülkeye 90 günlük seyahat kapsamında vizesiz seyahat hakkı sunmaktadır. İlgili ülkeler şu şekildedir:

  • Avrupa Birliği Vatandaşları,  Arnavutluk,  Andorra, Arjantin,  Avustralya,  Beyaz Rusya, Bolivya,  Bosna-Hersek, Brezilya,  Kanada,  Şili, Çin,  Kosta Rika,  Küba, Hong Kong,  İzlanda, İsrail,  Japonya, Kazakistan,  Lihtenştayn,  Makao, Kuzey Makedonya,  Meksika,  Monako, Moğolistan,  Karadağ, Norveç,  Yeni Zelanda,  Rusya, San Marino,  Seyşeller,  Singapur, Güney Kore,   İsviçre, Tunus,  Türkiye,  Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Uruguay.
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız