Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Solomon Adaları Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Solomon Adaları Vize Talep Ediyor Mu?

Solomon Adaları’na seyahat planlayan, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport sahibi T.C vatandaşları pasaport türü her ne olursa olsun vize uygulamasından muaftır.

Solomon Seyahati için Gerekli Belgeler

Solomon Adaları seyahati için vize talep şartı aranmasa da seyahat planını desteklemek amacıyla, sınır kapısında beyan edilmesi gereken bazı belgeler söz konusudur. İlgili belgeler ise şu şekildedir:

  • Pasaport (Geçerlilik süresi seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalı)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Otel vb. konaklama yeri rezervasyonları
  • Uçak vb. bileti, ulaşım rezervasyonları
  • Davetiye (mevcutsa)

Seyahat Sağlık Sigortası (isteğe bağlı)

**Talep edilen belgelerle ilgili daha detaylı bilgi edinebilmek için, ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine müracaat edilmelidir.

 

Solomon Adaları’nın Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

3 aylık varışta vize ile Solomon Adaları’na seyahat edebilecek ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Andorra, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avustralya, Bahamalar, Barbados, Belize, Brezilya, Brunei, Kanada, Şili, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Fiji, Grenada, Guyana, İsrail, Japonya, Kuveyt, Malezya, Maldivler, Marshall Adaları, Mikronezya Federal Devletleri, Monako, Nauru, Yeni Zelanda, Palau, Papua Yeni Gine, Paraguay, Peru, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, San Marino, Singapur, Güney Kore, Surinam, Tayvan, Tayland, Tonga, Trinidad ve Tobago, ABD, Uruguay, Vanuatu, Avrupa Birliği Vatandaşları.

Çoğu ülke önceden alınmış bir vize onayı ile varışta vize alabilirken belirli ülkeler bu uygulamadan yararlanmamaktadır. Varışta vize alamayan ülkeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • Beyaz Rusya, Burundi, Gana, Güney Afrika, Güney Sudan, Karadağ, Sırbistan, Vatikan, Zimbabve.
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız