Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

St. Kitts Nevis Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

St. Kitts Nevis Vize Talep Ediyor Mu?

St. Kitts Nevis seyahati planlayan, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah ve Kırmızı) Pasaport hamili T.C vatandaşları, 90 günle sınırlı seyahatlerde vizeden muaftır.

St. Kitts Nevis Seyahati İçin Gerekli Belgeler

St. Kitts Nevis ile Türkiye arasında vize muafiyet anlaşması uygulanmaktadır. T.C ve St. Kitts Nevis vatandaşları 180 gün içerisinde 90 gün olacak şekilde karşılıklı olarak vizesiz seyahat edebilmektedir. 90 günden uzun sürecek seyahatler için, St. Kitts And Nevis Konsolosluğuna uzun süreli ikamet vize başvurusu yapılmalıdır. Sorunsuz bir Nevis seyahati için, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaport sahibi olmak yeterlidir.

Evraklarla ilgili daha detaylı bilgi için ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine veya yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvurulmalıdır.


St.Kitts And Nevis’in Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

St.Kitts And Nevis geçerli pasaport olması halinde 102 ülke vatandaşına 180 gün içerisinde 90 günlük vizesiz seyahat hakkı sunmaktadır. Buna ek olarak; tüm ülkelerden Cruz gemileri ile yapacakları yapılacak yolculuklar için 1 günlük vizesiz giriş hakkı sağlanmaktadır.

Ebola salgını nedeniyle ülkeye girişi kabul edilmeyen ülkeler ise şu şekildedir:

  • Gine
  • Liberya
  • Nijerya
  • Sierra Leone
Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız