Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon İade

Sunexpress Uçak Bileti İptali, Değişikliği ve Açığa Alma Prosedürleri

Sunexpress bilet iptali ve değişikliği nasıl gerçekleştirilir?

Sunexpress’in yayınladığı, bilet iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili olan duyuruya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.sunexpress.com/tr/koronavirus/

NOT: Sunexpress uçak bileti iptali, değişikliği ya da açığa alma işlemleriniz için 444 0 797 'yi arayabilirsiniz. 

Biletinizi fixbilet.com üzerinden satın aldıysanız iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığımız son duyurumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.fixbilet.com/iletisim

 Sunexpress değişiklik ve iptal prosedürleri, yurt içi ve yurt dışı uçuş sınıflarına göre farklılık göstermektedir.

SunEco Class Bilet İptali ve Değişikliği 

SunEco sınıfına ait uçak biletinizin üzerinde, yurt içi uçuş sürenize son 6 saat kala herhangi bir iptal işlemi yapamazsınız. Uçuş saatinize 6 saatten fazla bir zaman kaldığında yapabildiğiniz bilet iptali için ise ödediğiniz bilet tutarı 60 TL kesintiye uğramaktadır.

Uçuşunuza son 24-2 saat kala, biletiniz üzerinde yapacağınız değişiklik işlemleri için 90 TL talep edilmektedir. Uçuş sürenize son 2 saat kalmış ise biletinizin üzerinde herhangi bir değişiklik işlemi yapamazsınız.

Yurt dışı uçuşlu bilet değişikliği: 

  • Uçuşunuza 1 hafta kala yaptırmak istediğiniz iptal işlemi için, ödediğiniz bilet tutarının %75’i
  • Uçuşunuza 48 saat kala yaptırmak istediğiniz iptal işlemi için ödediğiniz bilet tutarının %85’i kesintiye uğramaktadır.
  • Uçuşunuza 48 saatten az bir zaman kaldığında ise biletinizi iptal ettirme şansınız bulunmamaktadır.
  • Uçuşunuza 1 hafta kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için 50 EUR,
  • Uçuşunuza 48 saatten fazla bir zaman kaldığında yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için 100 EUR ücret farkı çıkmaktadır.
  • Uçuşunuza 48 saatten az bir zaman kaldığında ise biletinizi değiştirme gibi bir seçeneğiniz bulunamamaktadır.


SunClassic Class Bilet İptali ve Değişikliği 

SunClassic sınıfına ait yurt dışı uçuşlu biletinizin üzerinde, uçuşunuza son 1 hafta kala yapacağınız bilet iptali için ödediğiniz bilet tutarı %50 kesintiye uğramaktadır. Uçuş sürenize 48 saatten az bir zaman kaldığında yapabildiğiniz bilet iptalinde ise ödediğiniz bilet tutarının %80 i kesintiye uğramaktadır. Uçuş sürenize 48 saatten az bir zaman kalmış ise biletinizin üzerinde herhangi bir iptal işlemi yapamazsınız.

Uçuşunuza 1 hafta kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için 20 EUR, uçuşunuza 48 saatten fazla bir zaman kaldığında yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için 50 EUR ücret farkı çıkmaktadır. Uçuşunuza 48 saatten az bir zaman kaldığında ise biletinizi değiştirme gibi bir şansınız bulunamamaktadır.

Yurt içi uçuşunuza 6 saatten fazla bir zaman kaldığında yapabileceğiniz bilet iptali için 60 TL ceza ödemelisiniz. Uçuş sürenize son 6 saat kaldığında ise herhangi bir iptal işlemi yaptıramazsınız. Bu sınıfa ait yurt içi uçuşlu biletiniz üzerinde, uçuşunuza son 24 saat kala yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde, yalnızca ücret farkı talep edilmektedir. Uçuşunuza 2 saatten fazla bir süre varken yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemlerinde ise 10 TL işlem ücreti ve varsa ücret farkı talep edilmektedir.

SunPremium Class Bilet İptali ve Değişikliği 

Yurt içi gerçekleşecek uçuşunuza 6 saatten fazla bir zaman kaldığında yapmak istediğiniz bilet iptali için 60 TL ceza ödemeniz gerekmektedir. Uçuş zamanınıza son 6 saat kaldığında ise hiçbir şekilde iptal işlemi yaptıramazsınız.

Uçuşunuza 24 saatten fazla bir süre varken yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemleri için ödediğiniz biletin ücret farkı talep edilmektedir.  Uçuşunuza 2 saatten fazla bir süre kalmışken yapılmasını istediğiniz değişiklik işlemlerinde 10 TL işlem ücreti ve varsa ücret farkı talep edilmektedir. Uçuş sürenize son 2 saat kala ise hiçbir şekilde değişiklik işlemi yapılamamaktadır.

Bu sınıftan tercih ettiğiniz yurt dışı uçuşlu uçak biletinizin üzerinde, uçuş sürenize son 1 hafta kala yaptırmak istediğiniz bilet iptali için ödediğiniz bilet tutarı %50 kesintiye uğramaktadır. Uçuşun başlama süresine 48 saatten az bir zaman varken oluşturduğunuz iptal talebinde ise ödediğiniz bilet tutarına %80 kesinti uygulanmaktadır. Uçuşunuza 48 saatten az bir zaman kaldığında ise iptal işlemi yapılamamaktadır.

Yurt dışına gerçekleşecek uçuşunuza 1 hafta kala, SunPremium biletinizde yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemleri için ödediğiniz biletin ücret farkı talep edilmektedir. 

Uçuşunuza 48 saatten fazla bir zaman varken yaptırmak istediğiniz değişiklik işlemi için, tarafınızdan 25 EUR işlem ücreti ve bilet farkı kesilmektedir. Uçuşunuza 48 saatten az bir zaman kaldığında ise biletinizi değiştirme gibi bir seçeneğiniz bulunamamaktadır.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız