Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Bagaj

Sunexpress Ücretsiz Bagaj Hakkı: Ek Bagaj Bedeli

Sunexpress havayolu şirketinin yolcularına sağladığı bagaj hakları ve talep edilen ek bagaj ücretleri şu şekildedir:

Sunexpress Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar

Sunexpress iç hat seferlerinde, ücretsiz bagaj hakkı uçuş paketlerine göre farklılık göstermektedir: SunEco uçuş paketinde ücretsiz bagaj hakkı 15 kg iken, SunClassic uçuş paketinde 20 kg, Sunpremium paketinde ise 25 kg ücretsiz bagaj hakkı mevcuttur.

İç hat uçuşlarında bebekler için geçerli olan bagaj hakkı, 15 kilogramdır.

  • Uluslararası uçuşlarda geçerli olan bagaj hakkı uçuş paketine ve Almanya çıkışlı-girişli veya Türkiye girişli-çıkışlı bir uçuş olmasına göre değişmektedir. Ücretsiz bagaj hakkı için göz önüne alınması gereken bir diğer konu da varış noktasıdır.
  • Bunun üzerine varış noktası, Mısır, Hırvatistan, Yunanistan, Bulgaristan, Kanarya adaları, Fas, İspanya Tunus, Kıbrıs olan Almanya çıkış-girişli uçuşlarda, ücretsiz bagaj hakları; SunEco uçuş paketinde 20 kg, SunClassic paketinde 25 kg, SunPremium paketinde ise 30 kg olarak belirlenmiştir.
  • Varış noktası, Antalya, Alanya-/Gazipaşa, Dalaman, Bodrum olan Almanya girişli-çıkışlı uçuşlarda ücretsiz bagaj hakları; SunEco uçuş paketinde 20 kg, SunClassic paketinde 25 kg, SunPremium paketinde ise 30 kg olarak belirlenmiştir.
  • Varış yeri Türkiye’nin herhangi bir noktası olan, Almanya giriş-çıkışlı uçuşlarda bagaj hakları; SunEco uçuş paketinde 30 kg, SunClassic paketinde 35 kg, SunPremium paketinde ise 40 kg olarak belirlenmiştir.
  • Varış noktası, Antalya, Alanya-/Gazipaşa, Dalaman, Bodrum olan Türkiye girişli-çıkışlı uçuşlarda ücretsiz bagaj hakları; SunEco uçuş paketinde 20 kg, SunClassic paketinde 25 kg, SunPremium paketinde ise 30 kg olarak belirlenmiştir.
  • Varış yeri Türkiye’nin herhangi bir noktası olan, Türkiye giriş-çıkışlı uçuşlarda bagaj hakları; SunEco uçuş paketinde 30 kg, SunClassic paketinde 35 kg, SunPremium paketinde ise 40 kg olarak belirlenmiştir.
  • Sunexpress’in  bebekler için belirlediği bagaj hakkı, yurtiçi uçuşlarda maksimum 15 kg, yurt dışı uçuşlarda ise 20 kg’dir. Yurtdışı uçuşlarında, 20 kilogram bagaj hakkına ilaveten, bebek arabası, puset, araba koltuğu gibi eşyalar, herhangi bir ek ücret talebi olmadan kargo bölümüne kabul edilmektedir.
  • Tek parça olan bir bagajın 32 kilogramı aşmaması gerekmektedir, aksi halde ağırlık sınırını geçen bagajlar uçağa kabul edilmemektedir.
  • Sunexpress yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında, kabin bagaj hakkı en fazla 1 parça ile sınırlıdır. Kabin bagajı maksimum 8 kg olmalı ve 55*40*23 cm ölçülerini aşmamalıdır. Bilgisayar çantası, el çantası, kamera veya fotoğraf makinesi gibi bireysel eşyalardan biri ise kabin bagajına ücretsiz eklenebilmektedir.


Sunexpress Uçuşlarında Ek Bagaj Bedeli

Sunexpress uçuşlarında bagaj hakkı aşımı olması halinde, tek yön yurtiçi seferlerinde kg başına 10 TL, tek yön yurtdışı seferlerinde ise kg başına 10 EUR talep edilmektedir. Ücretsiz bagaj aşımı durumunda taşıma talep eden yolcular için hazırlanmış ek tarifeler mevcuttur. Yolcular bu tarifelerden faydalanarak indirimli bir şekilde bagajlarını taşıyabilmektedirler. Ek tarifeler 5,10,15,20 kg aralığındadır. Bu tarifelerden yararlanılması halinde, normal taşıma ücretlerine göre %70 daha indirimli bir bagaj taşıması gerçekleşmiş olur.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız