Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon İade

THY Uçak Bileti İptali, Değişikliği ve Açığa Alma Prosedürleri?

THY bilet iptali ve değişikliği nasıl gerçekleştirilir?

Türk Hava Yolları’nın, Covid19 salgını nedeniyle yapılan bilet iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığı son duyuruya aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları iptal edilen seferler hakkında bilgiler: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/iptal-seferler

Türk Hava Yolları uçuşunuzun güncel durumunu öğrenmek için: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/ucus-durumu

Not: Türk Hava Yolları uçak bileti iptali, değişikliği ya da açığa alma işlemleriniz için 444 0 849 'u arayabilirsiniz. 

Biletinizi fixbilet.com üzerinden satın aldıysanız iptal, değişiklik ve açığa alma işlemleriyle ilgili yayınladığımız son duyurumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.fixbilet.com/iletisim

Türk Hava Yolları, uçak bilet iptal ve değişiklik işlemlerini aldığınız biletin sınıfına göre düzenlemiştir. Aşağıda Ecofly, ExtraFly, PrimeFly, Business Esnek olarak THY'nin bilet iptal ve değişiklik şartlarını görebilirsiniz.

EcoFly Bilet İptali ve Değişikliği

EcoFly sınıfına ait uçak biletiniz üzerinde, uçuş sürenize son 1 saat kala herhangi bir değişiklik işlemi yapamazsınız. Uçuşunuza son 12 saat kala biletinizin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 150 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. Kıbrıs Ercan Havalimanı uçuşunuza son 12 saat kala değişiklik yapmak istiyorsanız bu ücret 180 TL'dir. Uçuş saatinize 12 saatten fazla bir zaman kaldığında biletinizin üzerinde yapacağınız değişiklik ücreti 100 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca 12 saatten fazla süren Kıbrıs uçuşunuzdaki bilet değişikliğini 130 TL karşılığında gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat iç hatlar için kestiğiniz uçuş biletinizi yine iç hatlar uçuş bileti ile değiştirebilirsiniz. İç hatlar için kestiğiniz biletinizi farklı bir dış hatlar bileti ile değiştiremezsiniz. Anadolujet THY Aktarmalı uçuş değişikliklerinde THY prosedürlü geçerli olmaktadır. Aldığınız Economi Class uçak biletinizi, uçuşunuz başlayana kadar Business bilet sınıfına yükseltme şansınız vardır. Aradaki fiyat farkı yolcudan talep edilir ve bu değişiklik işlemi için ek ücret talep edilmez. Bilet iptali söz konusu olduğunda ise EcoFly bilet sınıfında hiçbir şekilde yolcu tarafına biletleme servis ücreti iadesi yapılmaz. Son bir saat kala uçuşların iptal ve iadesi olmamaktadır. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığı zaman iptal ve iade işlemleriniz için 150 TL ücret kesintisi talep edilmektedir.

ExtraFly Bilet İptali ve Değişikliği

ExtraFly sınıfına ait biletiniz üzerinde, uçuşunuza son 1 saat kala herhangi bir değişiklik kabul edilmemektedir. Uçuşunuza son 12 saat kala biletinizin üzerinde değişiklik yapacaksanız karşılığında 100 TL talep edilmektedir. Kıbrıs Ercan Havalimanı uçuşunuzda ise bu ücret 130 TL olarak belirlenmiştir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldıysa bilet üzerinde yapacağınız değişiklik 50 TL olarak belirlenirken Kıbrıs uçuşunuz için bu fiyat 80 TL olarak belirlenmiştir. Uçuşunuzu iptal etmek istediğiniz durumlarda ise biletleme servis ücreti hiçbir şekilde iade edilmemektedir. Uçağın kalkmasına son 1 saat kala biletinizi iptal ve iade etme hakkınız bulunmamaktadır. Uçuşunuza son 12 saat kala biletinizi iptal ve iade etmek istediğiniz durumlarda satın almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti uygulanmaktadır. Biletleme servis ücreti de alındıktan sonra geriye kalan tutar size iade edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığında ve biletinizi iptal ettirmek istediğiniz durumlarda ise bilet fiyatınızdan 100 TL ücret kesintisi ve biletleme servis ücret kesintisi uygulanarak kalan tutar tarafınıza iade edilir.

PrimeFly Bilet İptali ve Değişikliği

PrimeFly sınıfına ait bir uçak biletiniz varsa, biletiniz üzerinde yapmak istediğiniz değişiklikler için hiçbir şekilde sizden ücret talep edilmemektedir. PrimeFly sınıfına ait uçak biletinizin iptalinde, uçuşunuza son 12 saat kala bilet için talep edilen miktardan 90 TL ve biletleme servis ücreti de kesilerek geri kalan tutar size iade edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığı zaman, bilet iptal ve iade işlemleri için ise sizden herhangi bir tutar talep edilmeden ödediğiniz tutarın tamamı iade edilmektedir.

Business Esnek Bilet İptali ve Değişikliği

Buiness Esnek sınıfına ait uçak biletiniz üzerinde, uçuş sürenize son 1 saat kala herhangi bir değişiklik işlemi yapamazsınız. Uçuşunuza son 12 saat kala biletinizin üzerinde değişiklik yapmak isterseniz 150 TL gibi bir ücret karşılığında değişiklik yapabilmeniz mümkündür. Kıbrıs uçuşlarında bu tutar 200 TL olarak belirlenmiştir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığı zaman, bilet iptal işlemleri için sizden herhangi bir tutar talep edilmemektedir. Business Esnek bilet iptal iade koşulları gereği ise uçuşunuza son 1 saat kala size herhangi bir para iadesi yapılmazken, uçuşa son 12 saat kala aldığınız bilet miktarından 200 TL ve biletleme servis ücret kesintisi yapılıp kalan meblağ size iade edilmektedir. Uçuşunuza 12 saatten fazla bir süre kaldığında ise biletinizi iptal ettirmek isterseniz tarafınızdan hiçbir şekilde kesinti yapılmadan ödediğiniz meblağnın tamamı tarafınıza iade edilmektedir.

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız