Merhaba, Size Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Fixbilet Chevron Right icon SSS Chevron Right icon Vize

Tonga Vize Kılavuzu: Nasıl Alınır? Vize Bedeli Ne Kadar?

Tonga Vize Talep Ediyor Mu?

Tonga Krallığı’na seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili T.C. vatandaşları için 30 günlük seyahat kapsamında vize uygulamasından muafken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlar 90 günlük seyahatlerde vizeden muaftır. Umuma Mahsus pasaport sahipleri 30 günlük seyahatlerde vize uygulamasından muaf olsalar da sınır kapısında ücretsiz vize damgası almaktadırlar. Belirtilen süreleri aşan seyahatler için vize başvuruları Tonga Dışişleri Bakanlığı’na iletilmelidir, zira Türkiye’de Tonga diplomatik temsilciliği bulunmamaktadır.

Tonga Seyahati İçin Gerekli Belgeler

Tonga seyahati için vize muafiyeti uygulansa da seyahat planını desteklemek adına, sınır kapısında ibraz edilmesi gereken belirli evraklar mevcuttur. İlgili belgeler şu şekildedir:

  • Pasaport (geçerlilik süresi seyahat bitiş tarihinden itibaren en az altı ay olmalı)
  • Otel vb. konaklama yeri rezervasyonları
  • Ulaşım belgeleri (dönüş bileti)
  • Seyahat Sağlık Sigortası (isteğe bağlı)

**Talep edilen belgelerle ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilmek adına, ilgili ülkenin diplomatik temsilciliklerine müracaat edilmelidir.

Tonga’nın Vize Talep Ettiği ve Etmediği Ülkeler

Varışta ücretsiz vize alarak Tonga’ya giriş yapabilecek ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Avurpa Birliği vatandaşları (Hırvatistan hariç), Avustralya, Bahamalar, Barbados, Brezilya, Brunei, Kanada, Dominika, Fiji, Hong Kong, İsrail, Japonya, Kiribati, Kore Cumhuriyeti, Malezya, Makao, Marshall Adaları, Mikronezya, Monako, Nauru, Yeni Zelanda, Norveç, Palau, Papua Yeni Gine, Rusya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Samoa, Seyşeller, Singapur, Solomon Adaları, İsviçre, Türkiye, Tuvalu, Ukrayna, ABD, Vanuatu

Aradığınızı bulamadınız mı?
Ad Soyad
Email
Telefon Numaranız
Mesajınız